Hasiči od rána pokračujú v likvidácii oboch lesných požiarov

28.04.2009 Poprad

Poprad 28. apríla (TASR) - Hasiči dnes od skorých ranných hodín pokračujú v likvidácii dvoch lesných požiarov v Lopušnej doline a Kravanoch v okrese Poprad.
\"V pondelok 27. apríla o 22. hodine hasiace práce prerušili z bezpečnostných dôvodov, pretože v obidvoch lokalitách ide o ťažko dostupný terén s veľkým prevýšením, \" informoval operačný dôstojník Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Poprade Jozef Michlík. Dodal, že o siedmej ráno vyrazilo do obidvoch lokalít desať cisternových vozidiel a 43 profesionálnych hasičov. Popradčanom pomáhajú okrem kolegov z Kežmarku a Levoče aj členovia záchranných brigád HaZZ z Humenného a Žiliny a približne desať dobrovoľníkov z obce Kravany. Práce budú pokračovať aj do úplnej likvidácie oboch požiarov. V Lopušnej doline pri Svite vznikol požiar v nedeľu 26. apríla popoludní. Oheň zasiahol plochu osem hektárov. Hasičom sa ho podarilo lokalizovať v ten istý deň, ale vzhľadom na terén, dlhodobé sucho a silný vietor sa neustále vytvárajú nové ohniská aj na miestach, ktoré v pondelok rozhrabali a uhasili.
Lesný požiar medzi obcami Kravany a Vikartovce, ktorý zamestnáva hasičov od pondelka 27. apríla, zasiahol plochu asi dva hektáre. Riaditeľ Okresného riaditeľstva HaZZ v Poprade Ondrej Šproch pre TASR uviedol, že ľudí i techniku dnes rovnomerne rozdelili do oboch lokalít. \"Ukončenie hasiacich prác závisí aj od poveternostných podmienok. Podľa predpovede meteorológov z popradského letiska, má vietor v priebehu troch dní zoslabnúť a zrážky možno očakávať až v piatok, \" konštatoval Michlík. Za dva dni vypukli pod Tatrami tri rozsiahle lesné požiare. Prvý v nedeľu popoludní v Bachledovej doline medzi obcami Ždiar a Lendak, ktorý v pondelok dohasili Kežmarčania, druhý v ten istý deň v Lopušnej doline a tretí v pondelok medzi obcami Kravany a Vikartovce.
 

Vyberte región

mark